Kawakin Core-Tech İstanbul şubesi açılıyor - Türkiye'ye depreme dayanıklı teknoloji sağlanıyorİSTANBUL, TÜRKİYE - Media OutReach - 29 Ekim 2023 - Kawakin Core-Tech (Kawaguchi, Saitama, Japonya; Başkan ve CEO: Shinkichi Suzuki), şirketin Türkiye'deki ilk şubesi olan İstanbul şubesini açtı. Kawaguchi Metal Industries'in kuruluşuyla başlayan Kawakin Holding Grubu'nun 75. yılı ve Türkiye'nin kuruluşunun 100. yılı olan 29 Ekim'de faaliyete geçmesi planlanıyor.

Turkcell Gebze Data Center edit.jpg

Şirket, 2022 yılından itibaren uygun maliyetli, depreme dayanıklı Burkulması Önlenmiş Çapraz (BRB) üretmek için İstanbul Teknik Üniversitesi ile ortak araştırmalara başlamıştır. Şubat 2023'te, ortak araştırma sırasında "Türkiye-Suriye depremi" meydana gelmiştir. Depremin neden olduğu hasara katkıda bulunan faktörlerden birinin, inşaatın uygun bina standartlarına uymaması olduğu öne sürülmüştür. Depremin ardından İstanbul'da yeni bir şube açılmıştır. Bu şube, geliştirilmekte olan burkulması önlenmiş çaprazlar ile birlikte sismik izolasyon, damperler ve sismik cihazlarımızın erken tanıtımını yapmak için açıldı.
OC speech.jpg

20 Eylül'de İstanbul'da düzenlenen açılış töreninde Başkan ve CEO Suzuki şunları ifade etti: "Tecrübemizi ve teknolojimizi Türkiye'nin sosyal altyapısının ve binalarının depremden korunmasına yardımcı olmak için kullanmak istiyoruz." Japonya'nın Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Takahiko Katsuyoshi ise şunları söyledi: "Kawakin Core-Tech ürünleri, insan yaşamı ve toplumu koruma konusunda son derece önemli bir rol oynuyor. Kawakin Core-Tech'in işini bu bölgeye genişletmesinden gurur duyuyoruz". Bu sözlerin ardından, Başkan ve CEO Suzuki, Büyükelçi Katsuyoshi, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden Profesör Oğuz Cem Çelik ve Şube Müdürü Tolga Önal tarafından kurdele kesme töreni gerçekleştirildi.

Kawakin, teknolojinin ilerlemesi ve yeni uygulama alanlarının geliştirilmesi konusunda hem köprülerde hem de sismik izolasyon gibi diğer alanların geliştirilmesini yorulmadan desteklemektedir. Japonya'nın önde gelen köprü mesnetleri üreticilerinden biri olan Kawakin'in ürünleri, Kuzey ve Güney Bisan Seto Ohashi Köprüsü, Higashi Kobe Ohashi Köprüsü ve Saitama Valiliği Hükümet Binası 2 (sismik güçlendirme) gibi önemli projelerde kullanılıyor. Ayrıca yurtdışında Neak Loeung Köprüsü (Kamboçya), Malun Köprüsü (Myanmar) ve Nhat Tan Köprüsü (Vietnam) gibi projelere cihazlar tedarik edildi. Kawakin, pazarlarını yalnızca Japonya'da değil uluslararası alanda da aktif olarak geliştiriyor.

Kawakin Core-Tech Co., Ltd. İstanbul Şubesi: Küçükbakkalköy Mah., Kocasinan Cad., Selvili Sok. No:4 Canan İşletme Kat:6 No:42 Ataşehir, İstanbul, TürkiyeHashtag: #kawakincoretech

发行人全权负责对本公告的内容
来源:

Kawakin Core-Tech Co., Ltd

类别:

Technology

阅读:

English

发布于:

29 Oct 2023

过去的新闻稿

立即联系 Media OutReach

立即联系我们